KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16044027
nr 1604 4027
Ã…ke Wilhelm Andersson
(1922-1988), Sverige
Oljemålning, "Landskap Mora kvarn". Signerad. Olja på pannå, 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 37x28 cm
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Utrop:
500 kr
måndag 11 mars 2024
kl 18:43:52
Ã…ke Wilhelm Andersson
Läs mer om Ã…ke Wilhelm Andersson